Zabudowa balkonu a prawo

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, w większości przypadków, żeby wykonać zabudowę balkonu lub zabudowę tarasu (tzw. urządzenie budowlane do 3 metrów wysokości) potrzebują Państwo tylko i wyłącznie zgody organu zarządzającego na Państwa osiedlu.

Zabudowa balkonu a prawo
Zabudowa balkonu a prawo

Dodatkowe pozwolenia na zabudowanie balkonu

Każdorazowo należy sprawdzić, czy planowana zabudowa balkonu lub tarasu nie powinna uzyskać dodatkowych pozwoleń – proszę zwrócić się do odpowiedniego organu zarządzającego osiedlem, wydziału architektury w gminie/dzielnicy lub ewentualnie uzyskać poradę prawną od specjalisty z zakresu prawa budowlanego. Czasami organy zarządzające osiedlem wymagają uzyskania zgody od architekta/projektanta osiedla.

Projekt zabudowy balkonu

Często, żeby uzyskać zgodę na zabudowę balkonu konieczne będzie przedstawienie prostego projektu wykonywanych prac – zwykle rysunek techniczny z widokiem konstrukcji, opis technologii, sposób mocowania oraz dodatkowo dokumenty dopuszczające taką zabudowę balkonową do stosowania na polskim rynku budowlanym (KOT – Krajowa Ocena Techniczna produktu wydana przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, zgodność z normami CE itp.). Taki podstawowy projekt zabudowy balkonu uzyskacie Państwo od inżyniera Widex Aluminium bezpłatnie w ramach współpracy.

Zabudowy balkonu w domu jednorodzinnym

Przy wykonywaniu zabudowy balkonu czy zabudowy tarasu w domu jednorodzinnym w większości przypadków nie potrzebują Państwo żadnej zgody.

Systemy Copal

Systemy bezramowych i ramowych zabudów balkonu Copal posiadają wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające na stosowanie go na polskim rynku budowlanym.

Tags

Powiązane artykuły

Realizacje: zabudowa balkonów i tarasów

Realizacje 1 zabudowa balkonu
Realizacje 1 zabudowa tarasu
Realizacje 2 zabudowa balkonu
Realizacje 2 zabudowa tarasu
Widex Aluminium Zabudowa balkonów - tarasów
Adres: Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36/lok. 112 B,
02-797 Warszawa