Rodzaje zabudowy balkonów

W Widex Aluminium dbamy, aby klient miał wybór rodzajów zabudowy balkonu, wszystkie rozwiązania to wysokiej klasy systemy renomowanej firmy Copal sprawdzone przez nasz zespół. W ofercie znajdą Państwo następujące rodzaje zabudów.

Rodzaje zabudowy balkonów
Rodzaje zabudowy balkonów

COPAL 4 bezramowa zabudowa balkonu

COPAL 4 to klasyczny system bezramowy gdzie skrzydła przesuwają się na dany koniec zabudowy (na ścianę, na narożnik) i otwierają się kolejno, tworząc na danym końcu tzw. Harmonijkę.

Zabudowa wykonana jest z profili aluminiowych i szkła. Profile aluminiowe są malowane proszkowo na kolory wg palety RAL – kolorem standardowym jest kolor szary wg palety RAL 9006. Każde skrzydło standardowo posiada podwójne rolki ze stali nierdzewnej w klasie C2, rolki dla zmniejszenia tarcia są pokryte odpowiednim tworzywem z PCV oraz posmarowane odpowiednim smarem (poza skrzydłem pierwszym, gdzie są 2 rolki oraz blokady otwarcia góra-dół wraz z linką, przy skrzydłach wysokich występuje linka wraz z gałką zwalniającą blokady). Skrzydła przesuwają się w pojedynczej prowadnicy, w której znajdują się rolki prowadzące. W zabudowach balkonu bezramowych stosujemy standardowo szkło hartowane pojedyncze grubości 6 mm, 8 mm, 10 mm.  Grubość szkła zależy od wysokości zabudowy i piętra, za którym znajduje się balkon. Standardowo bezramowa zabudowa balkonów posiada przezroczyste uszczelki międzyszybowe z PCV oraz blokadę paneli. Elementy wykończeniowe takie jak zaślepki i inne elementy z PCV mogą być w kolorze jasnoszarym (dobranym do koloru standardowego profili aluminiowych RAL 9006) lub czarnym. W razie konieczności każda zabudowa balkonu ma wykonane obróbki wykańczające nierówności/krzywizny z kątowników aluminiowych lub z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo na kolor zgodny z kolorem zabudowy – obróbki otrzymujecie Państwo w standardzie i są one konieczne w przypadku, gdy płyta balkonu, strop lub ściany boczne nie mają poziomów czy pionów.

COPAL ramowa zabudowa balkonu - kaskadowa

Ramowa zabudowa balkonu COPAL, tzw. zabudowa kaskadowa, skrzydła przy otwieraniu ciągnięte są kolejno za sobą.

Prowadnice są wielotorowe. System ramowej zabudowy balkonu COPAL jest najbardziej nowoczesnym i rozbudowanym system ze wszystkich istniejących zabudów ramowych na rynku polskim. Standardowym kolorem profili jest srebrna anoda oraz kolor biały malowany proszkowo RAL 9016, możliwe są również wszystkie inne kolory z palety RAL.

W zabudowach ramowych stosujemy szkło zwykłe 4 lub 6 mm. Oczywiście istnieje możliwość zastosowania szkła hartowanego, jak i klejonego bezpiecznego grubości 3.3.1. System również pozwala na zastosowanie szkła zespolonego o grubości pakietu 14 mm (zespolenia, np. 4 mm/ 8 mm pustka powietrzna / 4 mm).  W razie konieczności każda zabudowa balkonu ma wykonane obróbki wykańczające nierówności/krzywizny z kątowników aluminiowych lub z blachy stalowej ocynkowanej malowanej proszkowo na kolor zgodny z kolorem zabudowy – obróbki otrzymujecie Państwo w standardzie i są one konieczne w przypadku, gdy płyta balkonu, strop lub ściany boczne nie mają poziomów czy pionów.

COPAL stała zabudowa balkonów

Stała zabudowa balkonu COPAL głównie wykorzystywana do zabudowy barierki, stosowana jest również na stałe przegrody balkonów czy tarasów lub do wykonania zabudowy od barierki do podłogi, w przypadku, gdy zabudowa ma być dzielona (góra ramowa lub bezramowa a dół wykonany na stałe).

Stałe zabudowy balkonu wykonane są z profili system Copal P307 lub P112. Profile standardowo są w kolorze szarym RAL9006, oczywiście można je również pomalować na kolor dowolny wg palety RAL. W zabudowie tego typu używamy tylko i wyłącznie szkła bezpiecznego foliowanego mlecznego (szkło 3.3.1 folia) lub przezroczystego typu VSG, lub szkła hartowanego grubości 6 mm.

Tags

Powiązane artykuły

Realizacje: zabudowa balkonów i tarasów

Realizacje 1 zabudowa balkonu
Realizacje 1 zabudowa tarasu
Realizacje 2 zabudowa balkonu
Realizacje 2 zabudowa tarasu
Widex Aluminium Zabudowa balkonów - tarasów
Adres: Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36/lok. 112 B,
02-797 Warszawa