Jak zabudować balkon w bloku? Ile kosztuje i czym zabudować?

Jak zabudować balkon w bloku

Jak zabudować balkon w bloku? To pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy własnego M. Odpowiednia aranżacja balkonu pozwoli wygospodarować Ci dodatkową przestrzeń. Zabudowany balkon w bloku będzie służyć Tobie i Twoim najbliższym zarówno latem, jak i zimą. Sprawdź, co możesz zrobić ze swoim tarasem.

Jak zabudować balkon w bloku – sprawdzone sposoby

Zabudowanie balkonu w bloku nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wiele osób decyduje się na tańsze, mniej trwałe rozwiązania. Pozwalają one przede wszystkim na zwiększenie prywatności, a jednocześnie sprawiają, że balkon staje się bardziej przytulny. Wystarczy kilka donic z kwiatami, mata bambusowa, którą opleciesz barierkę czy zasłony. Tak niewiele, a Twój balkon może dostać nowe życie.

Znacznie bardziej profesjonalnym rozwiązaniem jest zabudowa balkonu w bloku konstrukcjami:

  • aluminiowymi;
  • szklanymi;
  • drewnianymi;

bądź ich połączeniem. Zabudowa tarasu w bloku w ten sposób umożliwia korzystanie z dodatkowych przestrzeni przez cały rok. Wymagać może jednak dodatkowej zgody administratora. 

Czym zabudować balkon w bloku?

Decyzja odnośnie tego, czym zabudować balkon w bloku powinna być podjęta nie tylko z uwzględnieniem kwestii wizualnych. Bardzo ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na ukierunkowanie balkonu. Pełna zabudowa balkonu o wystawie północnej czy zachodniej, może spowodować znaczne zmniejszenie nasłonecznienia w domu. Jeśli zaś zdecydujesz się na przeszklenie tarasu od strony południowej, jego nadmierne nagrzewanie się całkowicie uniemożliwi komfortowe korzystanie z balkonu.

Na szczególną uwagę zasługuje zabudowa aluminiowo – szklana z prowadnicami umożliwiającymi otwieranie. Niezależnie czy zdecydujesz się na system ramowy, czy bezramowy, rozwiązanie to otwiera przed Tobą wiele możliwości. Nie musisz obawiać się o deszcz czy wiatr. Zabudowa tego typu pozwala na sprawne otwieranie i zamykanie poszczególnych elementów

Profile aluminiowe w połączeniu z taflami szkła idealnie pasują do nowoczesnego budownictwa. Zabudowa balkonu w bloku w ten sposób nie daje uczucia przytłoczenia, a dzięki szybom, dostęp światła nie jest ograniczony. Ruchome rozwiązania mają jeszcze jedną zaletę. Niezależnie od tego, na którym piętrze mieszkasz, z łatwością możesz utrzymać w czystości poszczególne elementy zabudowy

Ile kosztuje zabudowa balkonu w bloku?

To, ile kosztuje zabudowa balkonu w bloku, zależy od rozwiązania, na jakie się zdecydujesz. Najtaniej uda Ci się zaaranżować taras wykorzystując domowe sposoby. Nie jest to jednak metoda całkowicie bezkosztowa. Biorąc pod uwagę fakt, że jej trwałość jest niewielka, warto rozważyć inwestycję na lata. 

Głównymi czynnikami, które wpływają na koszt zabudowy balkonu, są:

  • wybór materiałów;
  • powierzchnia balkonu.

Nie da się ukryć, że zastąpienie szkła – płytą plexi będzie mieć realny wpływ na obniżenie ceny. Zauważalne będzie jednak wykorzystanie tańszego materiału w praktyce. Plexi jest znacznie mniej przejrzysta niż szkło, a pod wpływem słońca dodatkowo może zmieniać swój kolor.

Koszt zabudowy balkonu z wykorzystaniem konstrukcji aluminiowo szklanej wynosi około 600 zł/m2. W przypadku plexi możemy zaoszczędzić nawet połowę. 

Zastanawiasz się jak zabudować balkon w bloku? Zapoznaj się z ofertą naszej firmy. Sprawdź również – stolarka aluminiowa Warszawa.

Tags

Powiązane artykuły

Realizacje: zabudowa balkonów i tarasów

Realizacje 1 zabudowa balkonu
Realizacje 1 zabudowa tarasu
Realizacje 2 zabudowa balkonu
Realizacje 2 zabudowa tarasu
Widex Aluminium Zabudowa balkonów - tarasów
Adres: Aleja Komisji Edukacji Narodowej 36/lok. 112 B,
02-797 Warszawa